Upratovanie domacnosti
       Upratovanie, čistenie, tepovanie...
  

Upratovanie domacnosti Upratovanie Upratovacie služby Upratovacie firmy Upratovanie domacnosti Bratislava
 

 

Tepovanie tepovac  Tepovanie  Tepovanie aut

Tepovanie

Tepovanie aut, sedačiek, čistenie kobercov, tepovače

[ADSENSE_0000000011] 

 

Tepovanie  - pod pojmom tepovanie sa nám zvyčajne pred očami objaví tepovanie kobercov. Práve upratovanie bytov v sebe zahŕňa tepovanie .  Ako sa tepuje? V súčasne dobe sa používa súché a mokré tepovanie. Modernejšie je suché - teda vlhké tepovanie. Pri mokrom tepovaní koberca dochádza k jeho namočeniu, pri suchom - hlbkovom tepovaní koberec, látka len navlhne. Tepovanie je vhodné pre alergikov, odstránia sa pri ňom alergény.

Hlbkové čistenie  

Hlbkové tepovanie spočíva v tom, že sa čistiaca emulzia pod tlakom vstrekáva do koberca a zaroveň sa v tom istom procese odsáva. Tak sa koberec nenamáča celý ale len jeho vlákno. Následkom sílného tlaku sa dostáva kvapalina až hlbko medzi vlas koberca. Nečistoty sa rozpusia a odsaju.

 

Postup pre tepovanie 

Zvyčajne sa postupuje pri akcii tepovanie kobercov takto:

 

1.koberec sa zbaví hrubých nečistôt klasickým     povysávaním                                               

2. pri väčšom znečistení sa koberec postrieka čistiacim prostriedkom a nechá    chvíľu  pôsobiť

3. hlbkovo sa vyčistí

4. odstránia sa zvyšky čistiaceho prostriedku vodnou sprchou

5. koberec sa nechá vyschnúť asi 3-5 hodín.

 

 

Tepovač

 

Tepovač môže byť v dvojakom význame, buď je to človek ktorý tepuje koberce alebo pristroj, ktorý sa používa na čistenie kobercov. My sa budeme venovať tomu druhému významu. Teda prístroju, ktorý naše koberce urobí žiarivo čiste. Aký je to vlastne stroj? Opäť máme na výber rôzne druhy tepovačov. No najčastejšie sa používajú takzvané extraktory. Ich hlavnou črtou je že sú to vlastne vakuové čističe. Pristroj obsahuje dve nádoby, jednu na čistú a jednu na špinavú vodu. Príncíp spočíva v tom, že sa pod tlakom nastrieka čistiaca emuliza na špinavé miesto a pristroj ho hneď odsáva, teda nedocházda k premočeniu koberca. 

 

 

Tepovanie aut

 

Tepovače sa s úspechom používajú pri tepovaní aut. Ako každé iné miesto aj v aute treba občas prečistiť, hlavne sedačky, koberčeky ale aj ostatný interier. Na tepovanie aut sa hodí prave extračná metóda, pretože je rýchla a praktická. Behom relatívne krátkeho času môže byť vaše auto - teda interier vyčistený. Tepovanie aut zabezpečuje viacero firiem. 

 

 

Tepovanie sediačiek

 

Popri upratovaní domácností, existujú činnosti, ktoré sa zvladnu ľahšie, a činnosti, ktoré je lepšie nechať urobiť špecializovaným firmám. Tepovanie sedačiek bez vhodného prístroja môže byť náročne. Je tak lepšie nájsť vhodnú firmu a tá nam to vyčistí. Sedačky sú predsa inou "kávou" ako napríklad koberce. 

 

 

 

Čistenie kobercov

 

Popri čistení auta, či sedačiek je tu aj čistenie kobercov. Koberce, po ktorých pravidelne chodíme deň čo deň potrebujú svoju očistu. Veď stačí niečo rozliať napríklad v kuchini a fliačik je na svete. Koberce môžu mať vysoký vlas alebo uzlík. Koberce s vysokým vlasom sa čistia ťažšie ako s nizskym vlasom. Špina sa dostane do hlbky a preto to vyžaduje viac času na vyčistenie. aký vlastné sú? čo ja na nich zaujimavé, čo nás na nich priťahuje?  

 

Tepovanie  nie je úplne ľahkou záležitosťou ako povysávanie alebo poutieranie prachu. Pri tepovaní si treba dávať pozor, aby sme denú látku nepremočili, aby nestratila svoju klalitu. Preto je výhodnejšie použiť prjístroj, ktorý je na tepovanie určený. 

  

Upratovanie domacnosti